Referentsid

Johnson & Johnson Consumer has long term cooperation with Kodupaber for more than 12 years. During these years both companies managed to grow business in Estonia more than 3,5 times and expanded cooperation into OTC area in 2011.

Kodupaber’ experienced management and sales teams helped to achieve one of the highest shares in Region in women’s health categories with ob, Carefree and in mouthwashes with Listerine.

I am confident that Kodupaber is willing to learn and develop further its competences, services and activities, in order to provide the best possible and respectful results.

Janis Zigurs
Johnson & Johnson
Regional Business Manager
Baltics

 

Diversey esindajana on mul väga hea tõdeda et, Kodupaber on dünaamiline ja arenemisvõimeline koostööpartner, kes täidab meie ootusi. Meeskond on orienteeritud klientide igakülgsele teenindamisele. Professionaalse puhastuskeemia ja –masinate tootja esindajana on minu jaoks oluline see kuidas Kodupaber edasimüüjana meie tooteid ja masinaid kasutavaid kliente teenindab. Kodupaber on väga hea uute klientide leidmisel ja professionaalne nende järelteenindamisel. Puhastusfirmad, suurköögid ja majutusettevõtted hindavad sellist suhtumist väga kõrgelt.

Risto Kärner
Key Account Manager
Estonia
Diversey Polska Sp. z o.o., now part of Sealed Air Corporation

 

 AS Kodupaberiga on koostöö osas märksõnadeks eelkõige: korrektne ja tähtaegadest kinnipidamine infovahetuse osas; tarnekindlus; kiire reageerimine tekkinud probleemide korral; väga hea kättesaadavus ja tagasiside nii meili kui telefoni teel.

Karin Männik 
Peaostujuht
AS Selver

 

Key points related to Kodupaber:

  • high professionality that allows reaching consistent business results quickly;
  • answering the everyday consumer needs with the best products;
  • strength and flexibility to overtake business challenges successfully;

 

Rodrigo Poli
Export Area Manager
Golden Lady Company